BİR ve BİZ
BİR ve BİZ

BİR ve BİZ

 

Bir karar verin ve sonra o kararı doğru karar yapın. Çoğu zaman, neye karar verdiğimizin hiç önemi yok. Sadece karar verin. Sonsuz seçeneklerimiz var ve hepsi de karar vermemekten iyidir.

 

Hayatlarımızda yollar belirir ve kaybolur. Kapılar açılır ve kapanır. Fırsatlar gelir ve gider. Ve buna rağmen asla “treni kaçırmayız”! Gelişimimizi atlamamız mümkün değil çünkü her zaman bir şekilde karşımıza çıkar. Arzularımızın özünü kaçırmamız da mümkün değildir çünkü bir fırsatı kaçırırsak, bir başkası karşımıza çıkacaktır. Kaybedemeyiz!

 

Kaybetmeyeceğimizi bilsek, nasıl yaşardık? Treni hiç kaçırmayacağımızı bilsek nasıl yaşardık? Eğer bir “yanlış seçimin” gelecekte gerçekten “o an için doğru seçim” olduğunu ve bizi çok daha iyi bir geleceğe taşıdığını bilsek nasıl yaşardık?

 

Hayatımızda çok daha az korku olurdu. Bir kararla karşılaştığımızda kendimize tek sorduğumuz şey, “Tam şu anda bana doğru hisleri veren nedir?” olurdu. Ve buna güvenirdik. Anda yaşardık. Stratejiler oluşturmayı, kalplerimizi manipüle etmeyi, başkalarını kendi yolumuzun doğru olduğuna ikna etmeye çalışmayı bırakırdık. Gerginlik giderdi.

 

Biz buraya öğrenmeye geldik. Hızla veya ağır ağır öğrenebiliriz. Bu hayata gelişmeye geldik, yaratmaya geldik. Hayallerimizi tek bir saf düşünce ve saf sevgi teslimiyeti ile yaratabiliriz.

 

Hayatta yarış diye bir şey yok! Sonsuzlukta bitiş çizgisi yok! Sadece sevgi farkındalığımızın adım adım nefis bir şekilde açılışı var.

 

Yani, rahatlayalım :) Gerçekte “kötü bir seçim” yapamayız. Yapabileceğimiz tek şey, seçmek, öğrenmek, gelişmek, büyümek ve sonra daha da iyi seçimler yapmaktır.

 

BİRliğin içinde pek çok bireyin olduğu herkes için açıktır. Her birin her yaşamın doğasında bulunan, özgün bir amacı vardır. Hayata gelişteki amacınızı bulmak ve farkındalığa ulaşmak için  ilerleyin! Deneyimleyin!

 

Bütünlüğü arayın. BİRliği arayın. Bilmeyi arayın. BİZin içinde bir olmaya, BİRin içinde biz olmaya çalışın. Cevaplar sizin  tarafınızdan bilinecek, hatırlanacaktır. Bu “içinizdir.”  Her zaman öğretilmiştir. “Ara ve bulacaksın.” Belki yarın sabah değil, ancak bu da olasıdır.

 

 

Bu site, Sitesepeti güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014