2020'de Yeni bir sen
2020'de Yeni bir sen

2020'de Yeni bir sen

 

Geçen sene bu günlerde yoğun bakımda yatıyordum. Doğum günümden iki gün önce beyin kanaması geçirdim. Onyedi gün hastanede yattım. O dönemde iki defa yoğun bakıma kaldırıldım. Çok şükür ki şu anda hayattayım, sağlıklıyım. İlahi rehberlerimin, meleklerimin, sevdiklerimin desteğiyle zor günlerim geçti.

Bir dönem beş duyu organım çalışmadı. Okuyamamak, konuşamamak, yürüyememek ne kadar zormuş hepsini yaşadım. Kendime bio-enerji vermeye, meditasyona ve dualara inançla devam ettim. Hastalanmadan önce içgüdüsel olarak bana iyi geleceğini htiğim bir olumlamaya. "Ben mucize ötesiyim. Hayat bana mucizelerle gelir ve ben bunları kabul eder hayatıma alırım...."  Konuşmakta  zorlandığım dönemde bile bunları söylüyormuşum. Söylüyormuşum diyorum çünkü ben hastanede yattığım müddetçe ve devamındaki kısa bir dönemi hatırlamıyorum. Bir insanın kendini tam olarak bilmezken aynaya bakıpta boşluğa bakar gibi baktığını görmek ve bunu fark etmek... Tek başına yürüyememek, kitap okuyamamak, yazı yazamamak... Aylarca kendimi denedim. Bunu da yapabilir miyim diye. Kendime yaptığım testlerden başarıyla geçtikçe mutluluğum katlanarak arttı.  Görme alanımda göz kaybı vardı. Her sabah erkenden kalkıp günü karşılayarak, meditasyon yaparak, niyet ederek sağlık sorunlarımı aştım. Yaklaşık 5 ay önce arkadaşımın gazetede yazar mısın teklifiyle yazmaya başladım. Eğitimlere, danışanlarımla seanslara yeni bir başlangıç yaptım.

Yeni hayatıma başlayalı bir yıl oldu. Bir döngü kapandı ve yeni başlangıçlar, fırsatlar sunuldu. Yeni bir yıla giderken bakış açılarımıza, hayallerimize tekrar bir göz atalım. Bunları yaparken kalbimize bağlanmalıyız, hayal kurarken ya da beyin fırtınası yaparken isteklerimizin temeline bakmalıyız.

Hayat hızlı. Gün içinde sorumluluklar birbiri ardına yığılıyor, yapılacak işler listemizde bir maddeyi bitirdiğimizde diğerine hızlı bir şekilde geçiyoruz ama gerçek ilerleme açısından bize sanki birşey değişmiyormuş gibi geliyor.

Yeni bir yıl, yeni bir dünya için hep birlikte, elele yeni hayallerimizi yaratalım.

Hayatlarımıza dürüstçe bakalım ve kendimize soralım, gelecek kuşaklara ne bırakmak istiyoruz? En temel değerlerimiz, seçimlerimiz ve davranışlarımız bu vizyonu destekliyor mu?

Paulo Coelho'nun geçenlerde okuduğum kitapta dediği gibi;

" Her zaman birşeyin sonuna ulaştığını bilmek önemlidir. Döngüyü kırmak, defterleri kapatmak, adına ne dediğimiz önemli değil; önemli olan hayatta bitmiş olan o şeyleri bırakmaktır."

 

Bu site, Sitesepeti güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014