Reiki nasıl uygulanır?
Reiki nasıl uygulanır?

Reiki nasıl uygulanır?

 

 

Reiki vücudun zihinsel enerjisini ve kendi zekasını uyarır. Reiki enerjisi vücudunuzun sağlıklı ve canlı haline dönmesi için ona ne yapacağını hatırlatır. Haliyle zihin ve beden kendi kendini iyileştirir. Usui reiki uygulaması seviyeler arasında temel uygulamalar açısından farklılık göstermez. İleri seviyeler sadece yaşam enerjisini güçlendirerek daha faydalı olur.

 

Reiki ellerimizi kullanarak yaptığımız bir çalışmadır. Eller şifa isteyen kişinin bedeninde belli bölgelere konur ve 5-10 dakikalık aralıklarla yer değiştirilir. Şifacı niyet eder ve reiki nereye akması gerektiğini bilir. Şifacı kişinin ağrısı olan bir bölge varsa ellerini oraya doğru koyabilir. Reiki önce derinlerde olan ruhsal problemleri çözer. Zihinsel ve ruhsal iyileşme sağlandıktan sonra fiziksel iyileşme sağlanır. Bazen 4-5 gün süreyle ortalama her gün 40-45 dakika süreyle reiki vermek gerekebilir. Temel çakralar ve vücudun bütün bölümlerini kapsayan bir uygulamadır. Asgari sürelere uyulması önem taşımaktadır.

 

Rahatsızlık hissedilen bir organ varsa, ellerinizi o bölgenin üstüne koyarak reiki tedavisi yapabilirsiniz. Birtakım ciddi rahatsızlıkların ve hastalıkların Reiki ile tedavisinde farklı pozisyonlar, değişik uygulama tekniği bulunmaktadır. Bununla birlikte Reiki’de hata yapma gibi bir durum söz konusu olmadığından en fazla yaptığınız çalışmanın şifa isteyen kişiye faydası olmayacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu site, Sitesepeti güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014