Reiki ne işe yarar?
Reiki ne işe yarar?

Reiki ne işe yarar?

 

 

 

 

Reiki dendiğinde belki de bir çoğumuzun aklında hangi konudan bahsedildiğine dair bir fikir oluşmamaktadır. Çünkü Reiki Türkiye’de yeni duyulan bir kavramdır. Bu sebeple ülkemizde Reiki hakkında video ve yazılar kısıtlı olmakla birlikte hala gizemini korumaktadır.

 

 


Aslında Reiki olarak adlandırılan şey, sonsuz evrende bulunan birçok enerji çeşidinden sadece biridir. Reiki, Japonca kökenli bir kelime olup Türkçe karşılığı “Evrensel Yaşam Gücü Enerjisi“ dir. Kişisel fikrim ise Reiki’nin karşılığını veren kelime grubu “Hayat Enerjisi” dir. Çünkü Reiki ile vücunuzda, zihninizde ve ruhsal durumunuzda gelişen pozitif değişim sayesinde kişi yaşamını kaliteli ve sağlıklı yaşamaya başlayacaktır. Bunun anlamı da yepyeni bir hayat demektir.

 

 

 

Günümüzün en büyük sorunu olarak adlandırılan “STRES” probleminin en büyük düşmanı olarak Reiki’yi düşünebilirsiniz. Aynı zamanda Reiki ile daha birçok fiziksel, zihinsel ve ruhsal probleminize çare bulabilirsiniz. Bazı sorunları tamamen iyileştirebileceği gibi bazı sorunların ise çekilen ağrı ya da acısını hafifletebilir, iyileşme sürecini hızlandırabilir, bu sürecin daha kısalmasını sağlayabilirsiniz. Yani Reiki ile vücut sağlığınızın, denge ve uyum düzenlenmesini sağlayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Bu site, Sitesepeti güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014