KAS SERTLİĞİ
KAS SERTLİĞİ

KAS SERTLİĞİ

 

laktik asidin birikimi ile ol’uşan “kas sertliği” katı ve tıkanık zihinsel bir enerji birikimini işaret eder. bu enerji birikimi pozitif yönde de ol’abilir. 
sert ve inatçı düşünce şemaları, değişikliği kabul etmeyen birikimler ilerlemeyi, güncellenmeyi reddederek yetersizlik hissi üretebilir.
yenilenmeye, harekete geçmeyi reddeden bir direnç ol’uşur. bu direnç otoriteye, duruma ya da kendimize karşı ol’abilir. kendimizi akışa bırakmak yerine, bir konunun içerisinde donup kalmak sertlik yaratır, içimizden geldiği gibi davranmak yerine yaşama direnç gösterilir. 
finalinde uzlaşması zor bir karakter yapısı ortaya çıkabilir. 
bu halin yaşanması, bir sertliğin belirmesi halinde bir soruya cevap aramalıyız,
“bir durumun içerisinde fazlaca özgürlüğe malik ol’duğum izlenimine mi kapılıyorum yoksa birilerinin özgürlüğümü kısıtladığını mı hissediyorum?”
bu noktada vücudumun sertleşen kısmıyla bağlantılı zihinsel tavırları tanımlamamız gerekir. kol ve bacaklarımızda ya da omurgamızda eklem sertliği varsa kemik tarafından dışa vurulan derin bir direnç söz konusudur. bu direnç ilerlemenin reddedildiğinin göstergesidir.
direnmek yerine akışa bırakmak, “bana rağmen yerine benimle” bilincine geçmek gerekebilir. 
“DOĞAL AKIŞIN İÇERİSİNDE YAŞAMIN RİTMİYLE YAŞIYORUM” ol’umlaması bu anlamda katkı sağlayabilir.
kas sertliği yaşanan bölgelere önce çimen yeşili ardından boncuk mavi rengin temas ettirilmesi çözülmeleri ve sertliğin azalmasına katkı sağlar.
kas sertliği
889198561244
şifa ol’sun

 

 

Bu site, Sitesepeti güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014